salmo-canoe_outrigger

O NAS

Strona jest poświęcona łodziom żaglowym i wiosłowym, przeznaczonym do budowy w technologii szycia i sklejania (ang. stitch&glue, stitch&tape). Inspiracją do powstania tej strony oraz prezentowanych i tworzonych projektów są konstrukcje takie jak dory, dory-skiff, faering, nordlandsboat, blekingseka, snipa, koster, łodzie z osprzętem lugrowym - prostym i efektywnym, oraz nietypowe: canoe outrigger i proa.

salmo_15_dory-skiff-boatbuilding

Znajdziecie tu plany i zestawy do samodzielnej budowy łodzi motorowych, wiosłowych, żaglowych i żaglowo-wiosłowych. Zastosowanie technologii stitch&glue pozwala na budowę własnej łódki nawet osobom o ograniczonych umiejetnościach szkutniczych, mozliwościach czasowych czy warsztatowych. Satysfakcja z samodzielnej budowy gwarantowana!

W dziale LINKI są prezentowane strony internetowe poświęcone głównie tematyce żaglarskiej, szczególnie dotyczące tradycjnego szkutnictwa oraz pływania ciekawymi konstrukcjami jak proa czy canoe outrigger. Na uwgę zasługują też dawno zapomniane łodzie wiślane: barkas, dubas, szkuta czy koza.

W BLOGU znajdziecie relację z budowy łodzi metodą szycia i sklejania.